Riley Gaines zahvalila se Trumpu nakon što je sveučilište oduzelo medalje ‘trans plivačici’
- Detalji
- Objavljeno: Subota, 05 Srpanj 2025 10:00
Bivša sveučilišna plivačica Riley Gaines zahvalila je predsjedniku Donaldu Trumpu na obrani žena u sportu i na postizanju dogovora koji je rezultirao time da se Sveučilište Pennsylvania ispriča zbog štete prouzročene odlukom da dopusti “transrodnom” muškarcu da se natječe kao član ženskog plivačkog tima.
Sporazum je također doveo do toga da su Liji (nekada William) Thomas oduzete medalje, a rekordi vraćeni ženama koje su ih s pravom osvojile — uključujući Gaines, koja je postala poznata nakon što je na NCAA prvenstvu 2022. izjednačila peto mjesto s Thomasom u disciplini 200 slobodno. Vijest donosi The Daily Wire.
Gaines: ‘Bog te blagoslovio, Donalde Trumpe’
„UPenn se složio ispraviti svoje pogreške, vratiti rekorde pravim sportašicama i uputiti ispriku ženama pogođenima muškarcem kojem su dozvolili da se natječe kao žena. Lete li svinje? Bog te blagoslovio, Donalde Trumpe,“ napisala je Gaines u objavi na X-u.
No, i dok je Gaines zahvaljivala Trumpu na naporima njegove administracije da zaštiti žene u sportu, drugi su isticali činjenicu da Gaines sama nije bila jedna od prvih koja je zauzela stav — kako bi zaštitila sebe i druge žene i djevojke — rezultat koji je vidjela u utorak možda nikada ne bi bio ostvaren.
Službeni X račun Bijele kuće objavio je video povodom ispunjenja Trumpovog obećanja da će zaštititi ženski sport.
Benny Johnson: ‘Veliki uspjeh za žene svugdje’
„UPenn popušta nakon savezne istrage u slučaju Lije Thomas i sada će provoditi Trumpovu naredbu o ZABRANI muškaraca u ženskim sportovima. Ovo je veliki uspjeh za žene svugdje. I to se ne bi dogodilo bez Riley Gaines. Ona se borila hrabro i sada se situacija mijenja,“ napisao je konzervativni voditelj podcasta Benny Johnson.
Paula Scanlan, Thomasova suparnica na UPennu, progovorila je čak i nakon što su joj školski službenici rekli da se jednostavno „smiri i pliva“. Zahvaljuje Gaines što joj je pomogla da zauzme stav.
„Željela sam odvojiti trenutak da zahvalim Riley Gaines. Postala je članica tima kakvu sam željela imati na fakultetu. Bila sam ušutkana, zlostavljana i bez podrške od svojih kolegica i sveučilišta. Danas i svaki dan sam zahvalna na našem prijateljstvu i koliko mi je pomogla da rastem,“ napisala je Scanlan.
‘Prodrmala je ovu temu kad nije bila popularna’
Bivša prvakinja u gimnastici i osnivačica XX-XY Athletics Jennifer Sey dodala je: „UPenn je povukao sve priznanja dodijeljena Willu Thomasu jer imamo SLOBODU GOVORA u SAD-u. Paula Scanlan, Riley Gaines, XX-XY Athletics i mnogi drugi progovorili su o nepravdi. Na kraju je to napravilo razliku. Sretan Dan neovisnosti (sic)!”
„Nevjerojatno je da postoji postotak ljudi ispranih mozga svojom religijom (liberalizmom) koji vjeruju da je ‘zlo’ spriječiti ljude s testisima da krše prava žena i dominiraju njihovim sportovima. U svakom slučaju, veliki pozdrav Riley Gaines što je prodrmala ovu temu kad nije bila popularna,” dodao je Jason Howerton.