Malić u nevjerici zbog YU partija na hrvatskom fakultetu: 'Umro bih od stida da me pozovu'
- Detalji
- Objavljeno: Subota, 30 Studeni 2024 11:05
Povodom nekadašnjeg dana Republike Jugoslavije koji se slavio na današnji dan, Filozofski fakultet Sveučilišta u Zagrebu to simbolično obilježava , pozivaju i druge da im se pridruže na tzv. YU partiju. Na spomenuti događaj na svom Facebook profilu oglasio se istraživački novinar Gordan Malić.
"ZAŠTO DEKAN FILOZOFSKOG FAKULTETA U ZAGREBU DOPUŠTA PROSLAVU ROĐENDANA JUGOSLAVIJE? Večeras u 19 h drugarice i drugovi studenti Filozofskog fakulteta u Zagrebu obilježavaju Dan Republike SFRJ. Pozivaju i druge da im se u tome pridruže na YU partiju Kluba studenata FF-a.", započeo je Malić.
"Dan Republike Jugoslavije u diktaturi se slavio na današnji datum 29.11.. Tada je 1945. formirana Ustavotvorna skupština Federativne Narodne Republike Jugoslavije, čiji su temelji postavljeni istog datuma dvije godine ranije, na Drugom zasjedanju AVNOJ-a u Jajcu. Socijalistička Jugoslavija tako je imala dva rođenja kao i njen doživotni predsjednik Josip Broz Tito. Rodio se 7. svibnja 1892., a njegovi rođendani, u Jugoslaviji slavljeni kao državni praznici, obilježavani su 25. svibnja", objasnio je.
"Tog je datuma, naime, Tito preživio nacistički desant na Drvar (tvrdio je da se ponovo rodio), a slučaj je htio da je isti datum rođenja upisivao u svoje lažne dokumente iz vremena predratne ilegale. U državi koja nije voljela praznovjerje, voljeni diktator slavio je dva svoja rođenja, kao grčki bog Dioniz sin Zeusa i Semele, a dva put se rađala i sama komunistička diktatura. Prvi put u svojoj, a drugi put u krvi svojih neprijatelja o čemu sam nešto prozborio i u dokumentarnoj tv-seriji 'Partija' nedavno na HTV-u", napisao je Malić.
Dan Mladosti
"Proslava Titovog rođendana u Jugoslaviji se zvala Dan mladosti. Mladići i djevojke iz cijele SFRJ odgajani u progresivnom i emancipatorskom duhu, danima su pronosili palicu/totem zvan 'Štafeta mladosti' kroz sve krajeve zemlje, da bi je u konačnici predali svome vođi na najvećem stadionu u državi zaklinjući mu se na doživotnu vjernost".
"Njihovi duhovni sljednici i srodnici danas slave jugoslavensku diktaturu i diktatora na jednom od društveno najutjecajnijih i najvažnijih fakluteta u državi. Dekanat FF-a omogućio im je i dozvolio da se zabavljaju na račun svih žrtava tog režima, a koje se broje u stotinama tisuća, računajući i sve poginule u Domovinskom ratu koji nije bio ništa drugo nego savez velikosrpske i jugoslavenske ideologije protiv demokracije i nacionalne države Hrvata. Filozofski fakultet u Zagrebu doista je Crveni fakultet, mjesto najgorih i najglupljih ljevičarskih subverzija, s asistentima koji djeluju kao mentori lijevog anarhizma i profesorima koji čuvaju temelje staroga poretka i komunističke utopijeb - na svojim katedrama kao nekad na barikadama", istaknuo je Malić.
"Lani je Maša Kolanović izvanredni profesor na Kroatistici, sudjelovala u inicijativi transnacionalne i transsveučilištne 'Zajednice novojugoslavesnkih studija', uz više kolega iz svih krajeva bivše Jugoslavije. Prosječno dosadna spisateljica, s frizurom kroz koju kao da je projurila košava duginih boja, tako je postala dio neojugoslavenske skupine sveučilištaraca koja žele restaurirati jugoslavensku ideju i (citat) 'suprotstaviti se etno-nacionalističkoj koncepciji viđenja socijalističke Jugoslavije' 30 godina nakon raspada te jednopartijske diktature u kojoj si u zatvoru mogao završiti i zbog nepodobne pjesme ili vica", napisao je.
'Umro bi od stida...'
"Osnivački akti te 'asocijacije' obilježeni su grbom SFRJ i pozivom na suradnju svim istomišljenicima baš na 29.11., Dan Republike. Proslava Dana Republike zadnje je što bi mi padalo napamet kao studentu u vrijeme dok je Jugoslavija bila živa, a i ja nešto življi nego danas. Umro bi od stida da me na to pozivaju profesori ili asistenti koji pokušavaju biti otisak stopala Noama Chomskog. Evo, čak se i Zabranjeno pušenje zajebavalo s Danom Republike...", napisao je.
"Jugoslaviju nisam osjećao svojom domovinom ni dok je postojala. Kakve to generacije pokušavaju stvoriti crveni komiteti na Filozofskom faksu u Zagrebu? Kakva je uprava koja to dopušta i Ministarstvo znanosti koje na to ne reagira?", upitao je Malić.