Peovićka laže: Ogavno je ali srpske sluge to moraju raditi
- Detalji
- Objavljeno: Petak, 04 Srpanj 2025 07:25
Odavno nisam vidio da netko iz Srbije ovako laže kao bivša saborska zastupnica Katarina Peović koja je na Facebooku nabrojala Thompsonove pjesme koje su po njoj sporne.
https://www.index.hr/vijesti/clanak/peovic-nabrojala-thompsonove-pjesme-koje-su-joj-sporne/2686077.aspx
Nisam mislio ni komentirati jer mi je ogavna sama činjenica da u RH imamo ljude koji su sretni kada vide one djevojačke kose iz Hude jame. Koji se ponose i nasljednici su njihovih ubijica.
Ipak sam pogledao jer je reagirala gđa Ina Vukić:
„Može li netko u Hrvatskoj reći toj lijevoj bivšoj zastupnici u parlamentu Katarini Peović i časopisu Nacional koji je 2. srpnja 2025. objavio njezinu mržnju i neznanje da pjesme Marka Perkovića Thompsona nisu rasističke, pa stoga ni on nije. Thompson ne miješa ljudske rase niti išta o njima u svojim pjesmama. Standardna definicija rasizma obično je nešto poput 'Vjerovanje da različite rase imaju različite kvalitete, atribute i karakteristike, posebno kako bi se razlikovale kao inferiorne ili superiornije jedna od druge'. I usput, Katarina, 1945. je bila stvarno loša, raspršila nas je po svijetu, a krivci su bili politička ideologija onih poput vas danas prema onima koji podržavaju različita politička uvjerenja! Može li tim "demokratima" netko objasniti slobodu političke misli koja je temelj svake prave demokracije.
Sretno i blagoslovljeno svima koji će u subotu 5. srpnja 2025.u Zagrebu biti uz Thompsona na najvećem glazbenom koncertu u povijesti čovječanstva, bilo gdje!“
Zabavno je vidjeti što su joj sve komentirali u nekih 1500 komentara:
https://www.facebook.com/index.hr/posts/ima-li-%C5%A1to-sporno-u-thompsonovim-pjesmama/1134116808749504/
Ipak me iznova fascinira kako srpske sluge u RH moraju lagati – moraju pokazati da je LAŽ NAJVIŠE POMOGLA SRBIMA U POVIJESTI.
Zato je i Peovićka morala lagati:
'Jasenovac i Gradiška Stara'
Oko 2003. godine Thompson je snimljen kako pjeva pred publikom koljačku pjesmu 'Jasenovac i Gradiška Stara'. Pjesma glasi 'Jasenovac i Gradiška Stara to je kuća Maksovih mesara'!
Srpske sluge dobro znaju da to nije istina i to je jedna od laži koji su koristili protiv Thompsona, a za koju se zna da nije Thompson snimljen da je pjeva:
„Marko Perković Thompson o ''pjevanju'' 'Jasenovac i Gradiška stara'':''Poznati novinari HTV-a montirali su taj uradak te ga pustili u svojim emisijama i najavili kao moj uradak. Tu prljavu podvalu su prvi plasirali Denis Latin i Aleksandar Stanković a kasnije su dilali dalje po drugim medijima. Bilo je to prije 20-tak godina i u samim počecima tog skandala nisam vjerovao da će itko nasjesti na takvu izmišljotinu pa sam ih ignorirao ali evo vidite to se razvlači sve do danas.'“
https://www.facebook.com/Crodex.media/posts/marko-perkovi%C4%87-thompson-o-pjevanju-jasenovac-i-gradi%C5%A1ka-starapoznati-novinari-ht/946119634303412/
A je li netko za vrijeme rata pjevao tu pjesmu kao oblik zastrašivanja fašističkih agresora ili nije mogu se pitati samo srpske sluge u RH jer njima fašistička agresija na Hrvatsku nije smetala i svjesni su da su ti fašistički agresori bili hrabri dok je hrvatska vojska bila bez oružja, a na kraju su bježali kao zečevi, kako ih je lijepo opisao 'balkanski krvnik' Slobodan Milošević.
Njima ne smeta pjesma 'Slobodane šalji nam salate', ali im je strašno što je netko tada zastrašivao agresora.
Ne smeta im ni činjenica da su fašistički agresori i u Domovinskom ratu 'opjevali' i sam Jasenovac u Domovinskom ratu:
Ponovljen je genocid Hrvata
Po treći put Srpskog lažnog brata.
Srbin kamu ponovo dočeka
I progone, ko pre pola veka.
“Srbosek” im izum kraj stoleća
njime seku ruke, noge glave.
Za vađenje očiju i kad Srbe dave
I zato imaju specijalne sprave.
Jasenovac opet logor posta
I stratište i novo ratište.
Razrušiše Spomen obeležje
Razbudiše duše umorenih
Da ih svuda prate njine kletve.
Dr. Milan Bulajić, “Jasenovac - Ustaški logori smrti l Srpski mit? l - Hrvatski ustaški logori - Genocid nad Srbima, Jevrejima i Ciganima”, Muzej žrtava genocida, Beograd, 1999.
Ali, od Srba takve laži i očekujemo jer im je laž najviše pomogla u povijesti po njihovom Ocu otadžbine Dobrici Ćosiću, ali odvratno je to vidjeti od ovih njihovih slugu u RH, bez obzira što znamo da je takve kineski ratnik i filozof Sun Tzu nazvao najogavnijim ljudima.
Josip Pečarić