Zadnji komentari

Legendarni branitelj grmi zbog Dežulovića: ‘A što je s tipom što nosi petokraku’

Pin It

Vi političari koji ste na vlasti pazite što radite, da se istina ne zaboravi. Sad su neki filmovi u modi, neki koje snimaju bradati ljudi. Dežulović, svi ga znate, onaj četnik. Popišam mu se u bradu, kao što je on rekao da se popiša na komemoraciju u Vukovaru. Snima film o majoru Hrvatske vojske koji je otišao u Beograd, to su svi mediji objavili, sve televizije, ministrica kulture ga financira.

Na 35. obljetnici radničkog prosvjeda ispred zgrade Banovine u Splitu, dragovoljac Domovinskog rata Ivica Balić istakao je hrvatsku zastavu jednako onako kako je to učinio na istom mjestu 1991. godine kada je s jarbola skinuo jugoslavensku i podignuo hrvatsku zastavu.

Balić je tom prilikom održao energičan govor kojim se prisjetio tadašnje energije i želje za slobodnom Hrvatskom, a koji je posvetio svojim suborcima, braniteljima i njihovim obiteljima.

Nakon što je u publici primijetio muškarca koji je stajao u majici s natpisom “Hoće li ikada prestati rat u Hrvatskoj?” i sa cvijećem za vojnika JNA Sašu Gešovskog koji je toga dana poginuo, u Baliću se nešto “prelomilo”, pa je njegov govor skliznuo u kritiku dijela hrvatskog društva.

Veteran usporedio Dežulovićev i Sedlarov film

Konkretno, ovaj hrvatski branitelj žestoko se osvrnuo na prošlu gradsku vlast, ministricu kulture, ali i poginulog Gešovskog: “Žele nam lagati da smo mi krivi za smrt tog nesretnog vojnika. Vi političari koji ste na vlasti pazite što radite, da se istina ne zaboravi. Sad su neki filmovi u modi, neki koje snimaju bradati ljudi. Dežulović, svi ga znate, onaj četnik. Popišam mu se u bradu, kao što je on rekao da se popiša na komemoraciju u Vukovaru. Snima film o majoru Hrvatske vojske koji je otišao u Beograd, to su svi mediji objavili, sve televizije, ministrica kulture ga financira.”

Upitao je i koliko je novaca dobio Jakov Sedlar za film “260 dana” koji progovara o patnji jedne obitelji za vrijeme Domovinskog rata, te koliko ga je ljudi uopće pogledalo, no Balićeve izjave o Dežuloviću odjeknule su snažnije, a na njih je reagirala saborska zastupnica Marijana Puljak:

Puljak reagirala zbog govora, branitelji stali u obranu suborca

“Šutnja gradonačelnika Tomislava Šute i župana Blaženka Bobana na ispad koji se danas dogodio u službenom protokolu obilježavanja 35. obljetnice radničkog prosvjeda pred zgradom Banovine, gdje se novinara Borisa Dežulovića javno nazivalo četnikom, civilizacijska je sramota i dokaz da nisu dostojni funkcija koje obnašaju”, kazala je Puljak i dodala da očekuje očitovanje predsjednika Vlade i HDZ-a Andreja Plenkovića o tome smatra li prihvatljivim da se na službenim događajima, uz prisutnost HDZ-ovih dužnosnika, novinare naziva četnicima bez ikakve reakcije predstavnika vlasti.

Branitelji općine Muć sada kažu – “stop napadima na našeg suborca”: “Apsolutno podržavamo Ivicu Balića, pripadnika 114. brigade kojoj je pripadala većina branitelja iz naše općine. Način na koji se naš suborac pritisnut ratnim sjećanjima, pod adrenalinom i u afektu izrazio, nije ništa gori od Dežulovićevog ‘Jebo vas Vukovar'”, kaže nam predsjednik tamošnje Udruge branitelja Miro Moro.

“Kritičari našeg suborca jednostavno nisu sposobni ući u stanje njegova uma, niti u njegovu kožu. Općenito, oni ne razumiju ostrašćenost u govorima hrvatskih veterana koji, kad ih sustignu ratna sjećanja, instiktivno iz sebe izbacuju sve ono što ih muči. S druge strane, nismo čuli osuđujuće riječi za mladića u partizanskoj uniformi koji je na obljetnicu Titove smrti došao s petokrakom na glavi. To može značiti samo jedno: taj dio javnosti ima više razumijevanja za ljude s neprijateljskom petokrakom na čelu, nego za ljude poput Balića koji je tu petokraku 1991. skinuo i stavio hrvatsku zastavu”.

Autor:Snježana Vučković/dnevno.hr