Potvrđena je optužnica protiv Danke Derifaj zbog upada na Thompsonovu terasu

Pin It

DRAGOVOLJAC - Thompsonova supruga Sandra svjedočila o provali Danke Derifaj:  Ušli su preko tuđe terase, djeca su bila u panici

Općinski sud u Splitu potvrdio je optužnicu protiv RTL-ove novinarke Danke Derifaj, snimatelja Pere Janjića i predstavnika stanara Branka Miodraga zbog događaja iz kolovoza 2021. godine, kada su tijekom snimanja priloga za emisiju Potraga ušli na terasu doma glazbenika Marka Perkovića Thompsona.

Optužnicu je potvrdilo sudsko vijeće Općinskog suda u Splitu, čime je otvoren put za nastavak kaznenog postupka, objavio je 24 sata. 

Riječ je o svojevrsnom obratu u postupku jer je isti sud ranije odbio izdati kazneni nalog koji je Državno odvjetništvo predložilo uz optužnicu. DORH je tada za sve troje tražio uvjetnu zatvorsku kaznu od četiri mjeseca uz rok kušnje od godinu dana.

Sud je tada zaključio da optužnica ne pruža dovoljno osnove za izdavanje kaznenog naloga te je predmet uputio optužnom vijeću na odlučivanje. Pri tome nije odlučivao o krivnji optuženih, nego isključivo o procesnim pretpostavkama.

Neovlašten ulazak u dom

Kazneni postupak pokrenut je nakon što je Marko Perković Thompson prijavio novinarku i još dvije osobe zbog neovlaštenog ulaska u njegov dom. Hrvatsko novinarsko društvo ranije je osudilo optužnicu, ocijenivši je opasnim presedanom i pritiskom na slobodu medija.

Glavni državni odvjetnik Ivan Turudić izjavio je prošlog ljeta kako smatra da je optužnica utemeljena, pozivajući se na zaštitu nepovredivosti doma.

direktno.hr