Snjeguljica s Pantovčaka nije morala ništa raditi
- Detalji
- Objavljeno: Srijeda, 08 Siječanj 2025 14:58
Svatko je ispao u prvom krugu iz drugog razloga. Kekin ima kosu u kojoj kao da je eksplodiralo neko od zabranjenih pirotehničkih sredstava, a i mozak joj je takav, što je privlačno ljubiteljima AFŽ-a, ali njezin docirajući ton i nadmeni stav sprečavaju je da proširi krug sljedbenika.
Selak Raspudić je filozofkinja, i u tom smislu sebe vjerojatno vidi kao ženskog Marka Aurelija, Stuarta Milla ili Proudhona, koji su mišlju oblikovali politiku svog vremena, ali povijest poznaje mnogo više filozofa koje su vlastodršci progonili i na kraju ubili, od Platona i Senece do Blocha i Gramscija – politika jednostavno nije za filozofe jer oni vide obje strane problema, a političar samo jednu, piše Boris Beck za Večernji list.
Buljov pristup pučkog tribuna nije upotrebljiv izvan njegova zavičaja, a ima i lošu artikulaciju pa ga se često ne razumije. Lozo je imala predispozicije da je se predstavi kao hrvatsku Željeznu Lady, ali nije se išlo u tom smjeru.
Jonjić je previše nepoznat, no elokventan je i zacijelo će mu karijera napredovati. Tokić Kartelo se tijekom televizijskih debata vidno dosađivao, što znači da je najdublje od svih ušao u bit predsjedničkog mandata, i ima kosu populističkog agitatora, ali ima problema s identitetom – netko tko je uzeo ime svog oca i majčino djevojačko prezime, u psihoanalitičkom smislu je sin svojih djedova, a to je zbilja čudno.
Snjeguljica s Pantovčaka nije morala ništa raditi
Šampion uvijek strepi od novog meča jer se s vrha može ići samo dolje, dok izazivači u borbu unose sve svoje ambicije i frustracije. Njih je sedmero stoga odasvud vikalo i iskakalo, poklapajući i potirući jedni druge, radeći za Milanovića.
Nakon što ih je svela na sedam patuljaka, Snjeguljica s Pantovčaka nije morala ništa raditi, osim dremuckati u svom staklenom lijesu, a pretendenti su se uzrujavali i pregrijavali. Milanovićevo geslo „Predsjednika za predsjednika“ po naravi je tautologija.
Milanovićeva besmislena tautologija
Tautologija je takav iskaz koji je uvijek točan, pa je zato i besmislen, kao kad kažemo da na kišni dan pada kiša ili da je bijeli zid bijele boje. Tautologija, međutim, može biti i efikasan reklamni slogan (domaće je domaće), upamtljiva rečenica iz filma (sutra je novi dan), točka na i televizijskog kuhara (i to je to) ili poenta vica (dvaput je dvaput).
Upravo bi ovo zadnje, iz šale o Muji, Hasi i Fati, mogao biti sažetak prvog Milanovićeva mandata i program drugoga: dvaput je dvaput; pet praznih godina nastavit će se s još pet, kvantiteta će nadomjestiti kvalitetu, predsjednik će biti predsjednik.
Pepeljasta lica HDZ-ovaca u izbornom stožeru, pošto su objavljene izlazne ankete po kojima je Milanović trijumfirao u prvom krugu, otkrile su da su u Primorca ipak polagali nade, ma koliko nerealne bile.
Svima ostalima jasno je da je Primorac loš kandidat, i jer ima zbrkanu prošlost, i jer ima preuska ramena, i taj zastrašujući fiksirani pogled, i jer se maskirno češlja i farba kosu, i jer tako jezivo sliči Bašaru al-Asad.
Vatreni govor koji je održao u izbornoj noći pokazao je da će napasti predsjednika jače i glasnije, ali od toga mu neće biti pomoći.
Prazne poruke koje su su neoborive
Milanović je pokazao savršeno vladanje načelima orijentalnih borilačkih vještina, u kojima nepomičnost pobjeđuje užurbanost, i u kojima nalet protivnika koristite da ga srušite na tlo. Njegov izlazak iz stranačkih granica, kada je napustio ljevicu, a da nikad nije stigao u desnicu, što je naučio od još jednog velikog prodavača magle, Milana Bandića, učinio ga je neuhvatljivim, a njegove su prazne poruke neoborive.
Kažu da izvježbani samuraj može običnom lepezom odbiti nasrtaj naoružanog ratnika. Milanovićeva lepeza trenutno je jača od svakog hrvatskog političkog mača.