HRVATSKI VITEZ SLOBODAN PRALJAK – S NAMA JE! 

POČIVAO U MIRU BOŽJEM! 

(02.01.1945. – 29.11.2017.)

Nikada mi nije bilo do kraja jasno što uljuđenije dijelove Hrvatske tako neodoljivo privlači Balkanu, dok su hrvatski krajevi Balkanu geografski, pa čak i kulturološki bliži kudikamo Balkanu neskloniji.

Može biti slika sljedećeg: 2 ljudi

Jučer i danas Domovinski pokret obavio je prvi krug pregovora o sastavljanju Hrvatske vlade. Pregovarali smo sa SDP-om, Mostom, Hrvatskim suverenistima i HDZ-om. 

NEKA NAŠ GLAS ODJEKUJE EUROPSKIM DVORANAMA KAKO BISMO ZAŠTITILI NACIONALNE INTERESE REPUBLIKE HRVATSKE!

Predsjednik Domovinskog pokreta, treće političke stranke u Hrvatskoj, i nositelj liste Domovinskog pokreta za Europski parlament, Ivan Penava jučer je održao konferenciju za medije uoči predaje kandidacijske liste. 

Od 2015. intenzivno se na ozemlje Hrvata vrši invazija kriminalaca i terorista iz Afrike i Azije. Umotani u celofan stvarno potrebitih nepočutnici ulaze u RH i EU, u biti bez provjere i kontrole. Britanija je odlučila tome stati na kraj …

Time se ponajprije jača pozicija predstavnika srpske manjine, odnosno SDSS-a i Pupovca osobno, koji su u proteklih nekoliko godina uspjeli nametnuti tu zamisao, a s njome i svoju političku dominaciju svim predstavnicima manjina.

Grmoja: Nećemo podržati SDP niti bilo kakvu lijevu vladu

Most i Domovinski pokret razgovore imaju danas poslijepodne – najavio je Nikola Grmoja. Istaknuo je i kako s SDP-om neće, a neće ni poduprijeti bilo kakvu lijevu vladu.

Hrvatska je u posljednjih 15 godina prema zadnjem popisu izgubila čak 9,25 posto stanovnika. U našoj državi prema zadnjem popisu živi 3,88 milijuna ljudi – gotovo 400 tisuća manje. Slikovito kao da su nam nestala dva Splita.

Naravno da postoje crvene linije i da ne treba pristajati na trule kompromise, ali politika je umijeće mogućeg. Neozbiljno je pred izbore odbijati zajedništvo, a onda poslije izbora nuditi sastavljanje frankenštajske Vlade uz pomoć Možemo!, kako to sada čini Most.

Iako je Plenković opovrgnuo tvrdnje oporbe da se tu radi o "bijegu u Bruxelles" nemoguće je ne primijetiti da bi taj "bijeg" za premijera bio izuzetno unosno. Naime, Plenković trenutno, prema podacima iz imovinske kartice, zarađuje 3.262,83 eura, dok je plaća Ursule von der Leyen oko 27.000 eura.

Uz Dobrilu  bili su  Matko Brajša, Viktor Car Emin, Ivan Cukon, Ivo Glavina, Antun Kalac, Luka Kirac, Eugen Kumičić, Šime Kurelić, Matko Laginja, Matko Mandić, Fran Matejčić, Ivan Rendić, Josip Ribarić, Vjekoslav Spinčić, Vinko Šepić, Dinko Trinajstić, koji su se borili protiv talijanizacije i još u vrijeme Austrougarske monarhije izgradili si niz hrvatskih škola diljem Istre

ZAGREBAČKA FILHARMONIJA U LISINSKOM ODRŽALA NEZABORAVAN KONCERT ZA VUKOVAR

Pin It

Velikim svečanim koncertom Zagrebačke filharmonije za Vukovar  Navik on živi ki zgine pošteno  18. studenog u Lisinskom dostojanstveno je obilježena 25. godišnjica hrvatskog Grada heroja.

Ujedno ovim koncertom Zagrebačka filharmonija i Grad Vukovar obilježili su skoro dva desetljeća prijateljstva i suradnje koja traje od prvog poslijeratnog nastupa u Vukovaru održanog davne 1998. godine na ruševinama povijesnog vukovarskog dvorca Eltz.

Pod dirigentskom palicom hrvatskog glazbenog velikana maestra akademika Pavla Dešpalja i poznatog opernog prvaka baritona Ljubomira Puškarića, na pozornici se okrestru pridružio i Akademski zbor Ivan Goran Kovačić i djevojački zbor Zvjezdice koji su dodatno uzveličali u programskom i izvođačkom smislu uzvišenost ovog koncerta, na kojem su Gotovčeva himna slobodi, Berisna Idila, Zajčeva Romanca Zrinskog, Beethovenova Eroica svirane s posebnim pijetetom i ponosom u čast Vukovaru. 

Bio je to poseban dan u Lisinskom, zadivljeni i oduševljeni posjetitelji beskrajno su uživali u veličajnom koncertu, pri čemu je predstavljena i dojmljiva izložba Volimo se glazbom, suorganizirana s Gradskim muzejomVukovar, Hrvatskim domom Vukovar, Franjevačkim samostanom Vukovar i Koncertnom dvoranom Vatroslav Lisinski.  Riječ je o izložbi koja slikovito prikazuje nastupe Zagrebačke filharmonije u Vukovaru kojima na subjektivan način pridonosi i pripomaže obnovu Vukovara 1998. – 2016. godine, koja ostaje otvorena za sve slučajne i namjerne prolaznike od 14. – 21. studenoga 2016. u dvorani Lisinski.

Izložba slikovito govori o razdoblju od skoro dva desteljeća prikazujući moge zanimljivosti, ocrtava susrete i prijateljstva dokumentirana fotografijama, plakatima, notnim materijalima i memorabilijama od 1998., pa sve do danas.  Fotografije koje vjerno bilježe prve koncerte Zagrebačke filharmonije u poslijeratnom Vukovaru, ispred razrušenog dvorca Eltz pred malobrojnom publikom postratne 1998.-e, koncerte u još ruševnoj crkvi sv. Filipa i Jakova, pa i one koje dočaravaju te iste koncerte novijeg datuma u prekrasnim obnovljenim zdanjima Hrvatskog doma Vukovar, onog istog dvorca Eltz i Crkve, pričaju priču o pobjedi duha i volje jednog Grada i njegovih junačkih građana nad okrutnim razdobljem i ratnim razaranjima.     

Zagrebačka filharmonija primjerenu je donaciju uplatila za obnovu vukovarskog vodotornja kao i od prikupljenih sredstva od prodaje posebnih programskih knjižica. Pri tom su ponosni da je baš glazba povezala Hrvatsku, i da je publika u dupko popunjenoj dvorani pokazala da su građani uvijek spremni pomoći, jer zajedno su uključeni u ovo dobročinstvo kako bi obnovili vukovarski Vodotoranj. Koncert je održan pod pokroviteljstvom Gradonačelnika grada Zagreba, a suorganizator je Obrtnička komora Zagreb.

Ivan Raos  

Login Form