HRVATSKI VITEZ SLOBODAN PRALJAK – S NAMA JE! 

POČIVAO U MIRU BOŽJEM! 

(02.01.1945. – 29.11.2017.)

Suprotno pompoznim najavama koje su posljednjih tjedana stizale iz Domovinskog pokreta njihov predsjednik Ivan Penava ipak nije ušao u Vladu premijera Andreja Plenkovića u kojoj je trebao postati potpredsjednik bez portfelja. Penava nije uspio postati ni ministar u jednom od DP-ovih resora.

Thompsonov koncert na zagrebačkome Hipodromu 5.srpnja pred pola milijuna Hrvata za neke će u Hrvatskoj biti dan žalosti koji će teško preživjeti. 

Rasprodaja DP-ovog stranačkog ugleda i pad rejtinga, koji traje već godinu dana, očito ide dalje. Ponižavanje stranačkog predsjednika Ivana Penave samo je posljedica katastrofe na lokalnim izborima, koja je posljedica izdaje birača, i tako u nedogled.

Jeste li se zapitali kako je Marko Perković dobio nadimak Thompson: Rijetki  znaju za ovu priču - Zagreb.info

Zato, završavajući ovaj kontroverzni tekst koji nazvah “Thompson za (po)četnike”, završit ću profesorski odgovor onom mučkom provokatoru s lokalnog medija s početka teksta citirajući rečenicu jednog kontroverznog pisca, Honore de Balsaca, iz njegovog djela “Izgubljene iluzije” gdje jasno kaže: “Kontroverza je pijedestal slavnih!” A Marko se ovim koncertom stavio na taj pijedestal.

Procurile nove plaće u Europskom parlamentu, ljudi u šoku: ‘Nitko više to ne može objasniti’

Nakon što je u Službenom listu Europske unije objavljena odluka o novom načinu izračuna koeficijenata za osoblje unutar institucija EU, Politico otkriva kako će desetero najviših dužnosnika Europskog parlamenta primati bruto plaće u iznosu od 32.400 eura.

Akademik Josip Pečarić jedan je od najplodnijih hrvatskih znanstvenika i matematičara, redoviti član Hrvatske akademije znanosti i umjetnosti (HAZU). Autor je ogromnog broja znanstvenih radova i knjiga, od kojih je značajan broj posvećen Marku Perkoviću Thompsonu.

Upravo u to vrijeme slovenska komisija počela je iskapati na stotine ljudskih ostataka Hrvata iz poratnog zbjega, brutalno eliminiranih i zavjesom šutnje zaboravljenih u proljeće 1945. Kada su Slovenci pozvali Jadranku Kosor na suradnju i možebitno preuzimanje posmrtnih ostataka, ova gospođa nije učinila ništa.

Koncert Marka Perkovića Thompsona razotkrio je političku scenu u Hrvatskoj, pogotovo ljevicu koja je pokazala da nije hrvatska već projugoslavenska ljevica kojoj žal za prošlim vremenima, nepostojećoj državi i ljubav prema komunističkom totalitarnom sustavu negira bilo kakvu pomisao na ljubav prema Hrvatskoj. Sve više izlazi na vidjelo činjenica kao je partija pravni sljednik zločinačke organizacije zvana SDP.

Gledajući ove tri skupine, možemo slobodno reći da ono što prvi misle, drugi govore, a treći provode. I ne znaš čija netrpeljivost prema Marku Perkoviću je perfidnija i s lošijom namjerom.

Dubrovački - HASANBEGOVIĆ ĆE U SABORU BITI PUPOVČEV ZAMJENIK: 'Što je tu  čudno, zalažem se za ljudska prava'

Pretvoriti problem žrtava jugoslavenskog komunizma, umjesto instrumenta dalekosežne nacionalno-identitetske katarze, u najjeftinije stranačko tezgarenje i šibicarsku trgovinu predstavlja tek novu epizodu hrvatskoga političkog beščašća.

Presudom Marini Lovrić Merzel je upućena snažna poruka dužnosnicima

Pin It

Presudom Županijskog suda u Zagrebu , koja je izrečena bivšoj bivšoj sisačko-moslavačkoj županici i bivšoj saborskoj zastupnici Marini Lovrić Merzel i suoptuženicima upućena je snažna poruka svim dužnosnicima i političarima.

Zašto to kažem? Da je tomu tako možete se uvjeriti iz ove moje kratke raščlambe jučerašnje prvostupanjske presude Županijskog suda u Zagrebu.

Krenimo redom.

Prvo valja dati odgovor na pitanje koja je svrha i cilj kažnjavanja počinitelja kaznenih djela.

Prema Kaznenom zakonu , svrha kažnjavanja je izraziti društvenu osudu zbog počinjenog kaznenog djela, jačati povjerenje građana u pravni poredak utemeljen na vladavini prava, utjecati na počinitelja i sve druge da ne čine kaznena djela kroz jačanje svijesti o pogibeljnosti činjenja kaznenih djela i o pravednosti kažnjavanja te omogućiti počinitelju ponovno uključivanje u društvo.

Županijski sudu u Zagrebu je u izrečenoj prvostupanjskoj i nepravomoćnoj presudi bivšoj sisačko-moslavačkoj županici i bivšoj saborskoj zastupnici Marini Lovrić Merzel i suoptuženicima izrazio društvenu osudu počiniteljima počinjenih kaznenih koruptivnih djela. djela.

Svi optuženi proglašeni su krivima po svim točkama optužnice.

Marina Lovrić Merzel nepravomoćno je osuđena na jedinstvenu kaznu zatvora u trajanju od 7 godina. Budući da je izrečena kazna viša od 5 godina, bivša SDP-ova županica i zastupnica odmah je prepraćena u Remetinec.

Kada presuda postane pravomoćna bivšoj županici će biti oduzeto preko 230 tisuća kuna nepripadajuće zarade, stan u Zadru kupljen novcem od mita te još 680.000 kuna i 10.000 eura. Svi nepravomoćno osuđeni moraju zajedno platiti 140.000 kuna sudskih troškova.

Lovrić Merzel je proglašena krivom zbog primanja 100.000 eura mita od Željka Žužića. Lovrić Merzel i Popec proglašeni su krivima i zbog kupovine zgrade Hitne pomoći.

Merzel je proglašena krivom i za plaćanje svojih savjetnika za posao koji su ionako trebali obavljati, za plaćanje poslova svojim poznanicima i rodbini, za organiziranje privatnih domjenaka na štetu županije, za peglanje službenih kartica županije za privatne troškove i za angažiranje konobara za domjenke na štetu Hrvatskih šuma.

Bivši predsjednik Nadzornog odbora Cesta Sisak Silvijo Kobeščak osuđen je na kaznu zatvora od godine dana . Na zatvorske kazne od godine i pol osuđeni su Bernard Popec koji je županiji iznad cijene prodao zgradu za Hitnu pomoć i nećak bivše županice Dalibor Rožanković, koji je da je kupnjom apartmana oprao novac koji je Lovrić Merzel primila kao mito.

Svrha kažnjavanja u kaznenom postupku je i prevencija koja se postiže utjecanjem i na sve druge da ne čine kaznena djela kroz jačanje svijesti o pogibeljnosti činjenja kaznenih djela i o pravednosti kažnjavanja. Upravo je Županijski sud u Zagrebu u jučerašnjoj presudi poslao snažnu poruku svim dužnosnicima i političarima da dobro razmisli prije odluke o počinjenu koruptivnih i drugih kaznenih djela jer će biti najstrože kažnjavani kao primjer svim drugim građanima.

Što nam još pokazuje analiza ovog kaznenog slučaja.

Prvo što pokazuje je bespotrebno odugovlačenje i trajanje ovog kaznenog postupka. Naime , postupak je pokrenut prije osam godina, a tek smo jučer dobili prvostupanjsku nepravomoćnu presudu. U uređenim zemljama bi ovakav kazneni postupak bio završen odnosno okončan pravomoćnom i izvršnom presudom u roku od pet godina.

Drugi bitan prigovor je selektivno pristup i postupanje Državnog odvjetništva u progonu dužnosnika koji su počinili kaznena djela . Takvih primjera je bezbroj, svatko od vas zna bar jedan.

Naravno da smo daleko od uspostave vladavine prava, brzog i učinkovitog procesuiranja počinitelja kaznenih djela , posebno dužnosnika. Jedna lasta ne čini proljeće, ali je ipak nekakav početak. Zar ne!?

Pero Kovačević/kamenjar.com

Login Form