HRVATSKI VITEZ SLOBODAN PRALJAK – S NAMA JE! 

POČIVAO U MIRU BOŽJEM! 

(02.01.1945. – 29.11.2017.)

Glasači DP-a napali i izvrijeđali Penavu na Facebooku. "Foteljaški pokret,  obraz đon" - Index.hr

Licemjerje, najlakša riječ za opisati Ivana Penavu. Sada će osim saborske plaće dobivati i naknadu za mjesto predsjednika Povjerenstva za zločine nakon Drugog svjetskog rata. Čovjek koji priča o žrtvama komunističkog režima u poraću i nakon poraća, o Bleiburgu na kojem nikada nije bio, o Jami Jazovku za koju ne zna gdje je, ali zna za Brezovicu i ne smeta mu.

Bosanac

Prošlo je nešto više od godinu dana otkako je Ivana Kekin Gordanu Bosancu prepustila mjesto u Europskom parlamentu. Čime se u protekloj godini u Bruxellesu bavio najpoznatiji (hrvatski) homoseksualac iz redova Možemo? Koje teme otvara Bosanac i koga zbilja predstavlja u glavnom gradu Europske unije?

Može biti slika sljedećeg: 4 ljudi i tekst "DOMOVINSKI POKRET PROTIV DANA SJEĆANJA NA ŽRTVE KOMUNIZMA! o 0 UKUPNO UKUPNO 83 6 77 Glasovanje GlasovanjeDanusjecanja o Danu sjećanja na žrtve komunizma HDZ DP protiv!"

Domovinski pokret protiv Dana sjećanja na žrtve komunizma!

Na znanje svim domoljubima i potomcima onih čije su kosti razasute po jamama križnih putova!

O Hipodromu će se još mnogo pisati, o fenomenu Thompson također, no ono što je meni interesantno jest količina medijskih histeričara koji papagajski ponavljaju jedni za drugima. U tom su se kontekstu prošlog tjedna dogodile dvije zanimljive pojave.

Predsjedavanje Povjerenstvom koje bi se bavilo komunističkim zločinima nakon drugog svjetskog rata bit će plaćeno i to obilati pa bi Penava s plaćom koju u Saboru dobiva kao potpredsjednik biti oko 6000 eura, dakle veća nego da je potpredsjednik vlade ili ministar, a posao puno lakši i bez obaveza, saznaje Danas.hr

Idiots Stock Illustrations – 73 Idiots Stock Illustrations, Vectors &  Clipart - Dreamstime

Čuj, gazda, kaj je ove godine sezona grijanja počela ranije“, pita me mačak Mak. Pravi se blesavim ili duhovitim. Lako njemu, mačke se ne znoje, koliko sam opazio, a i inače ništa ne rade, samo se dosađuju, za razliku od mene koji moram pisati, premda ne znam hoće li se čitati što napišem, ali tako je to sa skribomanima.

PODCAST VELEBIT – Karačić: U Europi pa tako i u Hrvatskoj, događa se proces  škopljenja muškaraca

Jer ako službeno prihvatimo da je on bio mirotvorac koji je smetao ratnim huškačima i koji je mogao dovesti do mira, onda rat u Hrvatskoj nije bio planirana srpska agresija nego tek eskalacija nasilja.

Radio Slavonija | Matica hrvatska 11. veljače slavi 183. rođendan

U Matici hrvatskoj kao najstarijoj i važnoj instituciji hrvatskoga naroda na redovnoj izbornoj skupštini nedavno održanoj u Čakovcu došlo je do svojevrsnog "državnog udara" jer je izborom dosadašnjeg člana Predsjedništva Matice hrvatske Damira Zorića članstvo kapituliralo pred tzv. "dubokom državom" kojoj Matica hrvatska predstavlja ozbiljnu opasnost za njezino zakulisno djelovanje.

UK National Action Plan on Women, Peace and Security 2018-2022: Guidance  Note – Implementing Strategic Outcome 6: Preventing

„Zeit za nasilje i seksualne napade u otvorenim bazenima krivi cijene pomfrita, ZDF tvrdi da je riječ o spoju vrućine i velikog broja ljudi, a Deutschlandfunk piše o previsokim ‘očekivanjima’ koja se ne mogu ispuniti. Razmjeri do kojih mediji trivijaliziraju probleme povezane s migracijom više nemaju granica“, napisala je Alice Weidel, predsjednica zastupničkog kluba stranke AfD.

Zašto se Milanović nije oglasio kada je bio partizanski dernek u Kumrovcu?  | CRODEX.NET

1. Provedite vikend u prirodi. Preporučujemo planinarsko-edukativnu rutu po Sljemenu, pod nazivom "Putevima borbe zagrebačkih ilegalaca". Ruta počinje kod Podsuseda i završava u Kašini. Traje dva dana, ako brzo trčite poput vaših slavnih predaka. Preporuka je da se prethodno cijepite protiv bjesnoće i tifusa. Ne mokrite u prirodu i ne jedite koru s drveća.

Nijemci ne žele prekid uvoza energenata iz Rusije

Pin It

Njemačka i dalje vraća ruski plin, da li zbog preprodaje? - Poslovni dnevnik

Mišljenja građana također su podijeljena i oko pitanja treba li Njemačka potpuno odustati od ruskog plina i nafte. Više od polovice ispitanika (52%) reklo je da zemlja ne bi trebala potpuno zaustaviti isporuku energenata iz Ruske Federacije. Samo 42% ispitanika nazvalo je tu mjeru potrebnom i izrazilo spremnost da se suoče s eventualnim posljedicama nestašice, rasta cijena i gospodarske recesije.

Njemački građani podijeljeni su oko poteza njemačkog kancelara Olafa Scholza za prevladavanje posljedica krize koja je nastala zbog stanja oko Ukrajine. O tome svjedoče rezultati istraživanja instituta Forsa po narudžbi televizije RTL, tamošnji medij Die Welt.

Samo 46% ispitanika pozitivno ocjenjuje mjere koje je poduzela njemačka vlada. Istovremeno, njih 47% izražava nezadovoljstvo radom vlade pod vodstvom Olafa Scholza.

Nezadovoljstvo Scholzovom vladom

Napominjemo da je tijekom proteklog tjedna broj nezadovoljnih porastao za 5%. Tako je prvi put od početka ruske vojne intervencije u Ukrajini udio Nijemaca koji negativno ocjenjuju djelovanje kancelara premašio udio onih koji Scholzove mjere za prevladavanje posljedica krize nazivaju dostatnim, piše Die Welt, a prenosi geopolitika.news.

Još je negativnija bila reakcija ispitanika na paket potpore koji je vlada dogovorila 25. ožujka u kontekstu rasta cijena energenata. Podsjetimo, program predviđa porezne olakšice od 300 €, popuste na benzin i dizel, kao i paušalnu isplatu od 100 € obiteljima za svako dijete. Prema rezultatima istraživanja, samo 29% ispitanika reklo je da će ove mjere biti dovoljne za ublažavanje utjecaja rasta cijena energije. Većina ispitanika, njih 64%, nazvalo je vladine mjere nedovoljnim.

Promjena mišljenja javnosti o uvozu energenata iz Rusije

Mišljenja građana također su podijeljena i oko pitanja treba li Njemačka potpuno odustati od ruskog plina i nafte. Više od polovice ispitanika (52%) reklo je da zemlja ne bi trebala potpuno zaustaviti isporuku energenata iz Ruske Federacije. Samo 42% ispitanika nazvalo je tu mjeru potrebnom i izrazilo spremnost da se suoče s eventualnim posljedicama nestašice, rasta cijena i gospodarske recesije.

Treba napomenuti da je 3. ožujka, nedugo nakon početka ruske vojne intervencije u Ukrajini, više od 60% ispitanika reklo da bi njemačka vlada trebala prestati uvoziti plin iz Rusije, dok se 32% tome protivilo. O tome svjedoče rezultati sociološke ankete koju je proveo Institut Civey po narudžbi njemačkog tjednika Wirtschaftswoche.

EU: I službeno prihvaćen peti paket sankcija protiv Rusije

Države članice EU-a u petak su i formalno potvrdile usvajanje petog paketa sankcija protiv Rusije koji uključuje zabranu uvoza ugljena, zabranu svih transakcija za četiri ključne ruske banke, zabranu pristajanja ruskih brodova u europske luke i niz mjera kako bi se pojačao pritisak na Moskvu da zaustavi agresiju.

“Ove sankcije su usvojene nakon zvjerstava koje su počinile ruske snage u Buči i drugim mjestima pod ruskom okupacijom. Cilj ovih sankcija je zaustaviti bezobzirno, nehumano i agresivno ponašanje ruskih vojnika i jasno poručiti Kremlju da će nelegalna agresija imati veliku cijenu”, izjavio je visoki predstavnik EU-a za vanjsku i sigurnosnu politiku Josep Borrell.

Peti paket sankcija uključuje:

– Zabranu uvoza ugljena iz Rusije od kolovoza ove godine. Trenutačna vrijednost ruskog ugljena koji se izvozi u EU iznosi osam milijardi eura godišnje.

– Zabranu pristajanja u europske luke brodovima pod ruskom zastavom. Predviđene su iznimke za brodove koji prevoze poljoprivredne i prehrambene proizvode, humanitarnu pomoć i energente.

– Zabranu prometa ruskim i bjeloruskim cestovnim prijevoznicima koji neće moći prevoziti robu unutar EU-a, čak i kada je riječ o tranzitu. Tu su također predviđene iznimke u slučaju prijevoza farmaceutskih, medicinskih, poljoprivrednih i prehrambenih proizvoda.

– Daljnju zabranu izvoza goriva za zrakoplove i drugih proizvoda poput kvantnih računala i naprednih poluvodiča, elektroničke robe, osjetljive strojne i prometne opreme te zabranu uvoza na proizvode poput drva, cementa, morske hrane, alkohola. Sankcionirani izvoz iznosi oko 10 milijardi eura godišnje, a uvoz 5,5 milijardi eura.

– Niz ciljanih mjera kako bi se pojačale postojeće sankcije i začepila rupe u njihovoj primjeni. To između ostaloga uključuje zabranu ruskim poduzećima da sudjeluju u javnim nabavama u državama članicama EU-a, prestanak svake financijske potpore ruskim javnim tijelima, proširenje zabrane na depozite u kripto valutama.

– Sankcije tvrtkama čiji su proizvodi ili tehnologija imale ulogu u invaziji, ključnim oligarsima i poslovnim ljudima, visokorangiranim dužnosnicima Kremlja, osobama koje sudjeluju u dezinformiranju i manipuliranju informacijama i sustavnom širenje narativa Kremlja o agresiji na Ukrajinu te članovima obitelji pojedinaca koji su već pod sankcijama.

– Potpunu zabranu transakcija za četiri ključne ruske banke Sovkombank, Novikombank, VTB i Otkrutie. Te banke su još ranije isključene iz Swifta, a sada im je zamrznuta imovina i potpuno su odsječene od bankovnog tržišta EU-a.

Komisija je objavila da već radi na dodatnim prijedlozima novih sankcija koje bi mogle uključivati zabranu uvoza nafte. Osim sankcija, EU naglašava da je smanjenje ovisnosti o ruskim fosilnim gorivima “hitni imperativ”.

Izvor: narod.hr/hina/geopolitika.news

Login Form