HRVATSKI VITEZ SLOBODAN PRALJAK – S NAMA JE! 

POČIVAO U MIRU BOŽJEM! 

(02.01.1945. – 29.11.2017.)

Migranti nemaju što raditi u BiH » Čapljina | Čapljinska mreža

Broj migranata koji su ilegalno ušli u BiH u prva dva mjeseca ove godine veći je za skoro 70 posto u odnosu na isto razdoblje prošle godine, upozorio je tamošnji ravnatelj Granične policije i najavio zajedničke aktivnosti sa Srbijom kako bi se spriječilo krijumčarenje ljudi.

Nikoga ne bi začudilo kada bi Raspudić objavio da je prešao islamsku vjeroispovijest. Ne samo to, nego znajući tko im se pridružio, svi bi dobronamjerni promatrači bili zabrinuti i žalili Islamsku zajednicu.

May be an image of 2 people

Gospodin Pupovac jučer je rekao jednu konstataciju koja mi je zaparala uši. Govorio je o političkoj segregaciji. Kakva je to novokovanica? Hoće li sada svatko u Republici Hrvatskoj tko nije dio vlasti optužiti one koji budu sastavljali vlast da je politički segregiran? To je nekorektno. To je stvaranje pritiska pod plaštem žrtve koje nije primjereno trenutku ni civilizacijskom nivou na kojemu se Hrvatska nalazi

Može biti slika sljedećeg: 4 ljudi, vozilo hitne pomoći i tekst

Kragujevački šator i prvomajski pasulj? Pa je li moguće da Grad Zagreb mora za posao postavljanja šatora za proslavu angažirati srbijansku tvrtku iz Kragujevca?

Pero Kovačević: 'Ugroženi' Milorad Pupovac i Furio Radin? - Kamenjar

Pripadnici nacionalnih manjina imaju povlaštenu priliku ulaska u Sabor u posebnoj XII. izbornoj jedinici. A za ulazak u sabor im je dovoljan jedan jedini glas, i to glas samog kandidata. Istovremeno drugim saborskim zastupnicima treba oko 15.000 glasova. S druge strane mogu se kandidrati i u drugim izbornim jedinicama. Ova privilegija nije zajamčena manjinama gotovo ni u jednoj drugoj državi

Može biti slika sljedećeg: 4 ljudi

Voljeti druge ne znači mrziti i nijekati sebe. Voljeti Srbe u Hrvatskoj ne znači davati im novce iz državnog proračuna kako bi blatili moj narod i državu u kojoj zajedno živimo. Voljeti Srbe i davati im njihova prava nije isto što i pokoravati se SDSS-u.

Davorin Karačić: A kako su ta djeca uspjeli "postati" hrvatski državljani?

Prije 2 godine sam pisao o strateškom značenju grada Pokrovska, kontrolom kojega se poprilično narušava stabilnost opskrbe konurbacije Slovyansk-Konstantynivka. Tada sam, doduše mislio da će se operacije odvijati puno brže.

Glede povijesti i političke korektnosti: nedavnih dana vidim zlovoljnoga, ugroženog Pupovca koji očito vidi kamo stvari vode, pa pokušava kao i uvijek u nevolji vraćati temu na Drugi svjetski rat, kako tko ne bi povukao Domovinski (rat) i njegove dobre veze s teroristima (vidi slučaj Šreter).

Kondicija

Nije dovoljno prestati s financiranjem Pupovčevih velikosrpskih Novosti, kao što predlaže Domovinski pokret ako dogovori koaliciju s HDZ-om, nego je u ime slobode, u ime digniteta novinarske struke i u ime hrvatskoga i srpskoga naroda jednostavno potrebno rastjerati taj parazitski i jugosrpski ološ, ne samo iz Novosti, nego i iz njihove ekspoziture, tzv. hrvatskoga novinarskoga društva. 

Već desetljećima na političko-medijskoj sceni stvara se lažna slika o tome kako su desne političke opcije u Hrvatskoj oličenje protusrpskog šovinizma. Takvo postupanje kulminira posljednjih dana kad se odbijanje Domovinskog pokreta da SDSS bude dio Vlade nastoji prikazati kao izraz mračnih protusrpskih atavizama.

Škoro: Trebalo bi revitalizirati Zbor narodne garde; Bartulica: Plenković ima potrebu držati lekcije hrvatskom narodu i medijima...

Pin It

Vezano uz ocjenu predsjednika države kako se tu radilo o kokošarenju, Škoro je rekao kako se ne radi o kokošarenju nego ozbiljnoj pljački. Naveo je primjer bake Đurđice u selu Sibić kojoj je u potresu kuća pukla po pola, dok s kuće sisačko-moslavačkog župana Ive Žinića nije otpao ni jedan crijep. 

Predsjednik Domovinskog pokreta Miroslav Škoro najavio je u petak potporu izmjenama Zakona o obnovi i svakoj drugoj inicijativi pomoći stradalnicima, izrazivši protivljenje da se kod svake elementarne nepogode donosi poseban zakon.

Škoro je na konferenciji za novinare izrazio žaljenje zbog nefunkcioniranja institucija ustvdivši da su ih nestručno vodile politički imenovane osobe.

Donesen je Zakon o obnovi, očekujemo početak njegove primjene, potrebno je popuniti 90-ak obrazaca i sve je jako zakomplicirano, upozorio je Škoro. koji drži da bi trebalo revitalizirati Zbor narodne garde.

Naglasio je da, kada je u pitanju katastrofa, treba reagirati promptno i učinkovitije kako bi se pomoglo unesrećenima, a ne da se u medijima ili u političkom smislu nadmećemo tko će što napraviti. 

Upitan postoji li opasnost da se obnova Banovine jako odulji, Škoro je podsjetio kako obnova Dubrovnika nakon potresa traje već više od 30 godina ustvrdivši kako smo previše zakopani u gomili agencija, ureda, ministarstva, državnih tijela i institucija od kojih svaka traži nešto svoje i potrebno je pribaviti bezbroj dokumenata. 

Na upit podržava li da obnovu u potpunosti financira država, Škoro je rekao kako obećavati može svatko te da je to nemoguće, jer tog novca nema u državi koja je 63. u svijetu po mnogočemu i na 63 posto je kupovne moći EU.

Gdje su popravljene zgrade u Zagrebu, upitao je Škoro ustvrdivši kako donacije idu u državni proračun i kako ih nakon toga više nitko ne može kontrolirati. 

Na pitanje kako komentira činjenicu da se podaci o izvođačima radova obnove kuća na Banovini nisu mogli dobiti dok to nije omogućio premijer, Škoro je rekao kako imamo faraonski sustav u kojem postoji jedna osoba - predsjednik pobjedničke stranke koja formira Vladu i odlučuje o svemu. 

To je samo još jedna potvrda čnjenice da stvari ne funkcioniraju na institucionalan i transparentan način, nego to ovisi o volji jednog čovjeka - premijera Plenkovića. Ne vidim razloga zašto bi popis izvođača radova u poslijeratnoj obnovi bio nekakva tajna i da odlukom jednog čovjeka postaje javno, rekao je Škoro. 

Vezano uz ocjenu predsjednika države kako se tu radilo o kokošarenju, Škoro je rekao kako se ne radi o kokošarenju nego ozbiljnoj pljački. Naveo je primjer bake Đurđice u selu Sibić kojoj je u potresu kuća pukla po pola, dok s kuće sisačko-moslavačkog župana Ive Žinića nije otpao ni jedan crijep. 

To nisu isti pristupi u obnovi, ustvrdio je Škoro dodavši kako je predsjedniku države to možda sitniš, no u pitanju su stotine milijuna kuna.

Pitanje zastare u pravnom smislu možda može biti, no pitanje je kada  ona počinje, jer je potres razotkrio činjenicu da je obnova odrađena loše i tko je to kontrolirao. Mislim da zastara nije pravno obranjiva, možda na hrvatskim sudovima, ali ne i na europskim i svjetskim instancama. To je velika pljačka i moramo naći krivce i kazniti ih i obeštetiti stradalnike. 

Saborski zastupnik Stjepo Bartulica podsjetio je na 29. obljetnicu međunarodnog priznanja Hrvatske. Osvrnuvši se situaciju 29 godina kasnije, upozorio je da Imamo bezbroj primjera korupcije i zloporabe političke moći.

Dodao je da nakon potresa političke elite na čelu s premijerom Plenkovićem imaju potrebu držati lekcije hrvatskom narodu i medijima.

Glas običnih ljudi ne dolazi do izražaja, nismo zadovoljni izbornim zakonom i vidimo kako elite reagiraju na svaki pokušaj da se nešto promijeni, rekao je Bartulica. Poručio je kako hrvatska država treba biti pravednija i na usluzi svim građanima, a ne samo nekima.

direktno.hr

Login Form