HRVATSKI VITEZ SLOBODAN PRALJAK – S NAMA JE! 

POČIVAO U MIRU BOŽJEM! 

(02.01.1945. – 29.11.2017.)

Civilno društvo… oh, to sveto i bezgrješno civilno društvo koje je često samom sebi svrha. Bez njega i Maje Sever nema demokracije! Odmah na početku moramo definirati kakve vrste udruga civilnog društva imamo. Dvije su vrste udruga u Hrvatskoj: one koje su na korist društvu i one koje su mu beskorisne ili na štetu građanima i nacionalnim interesima.

Ministar Medved: Hrvatska vojska je snažna i takva će ostati

Inicijativa mladih, pod krinkom "suočavanja s prošlošću", sustavno provodi jednostran pristup povijesti. U njihovim projektima nema mjesta za žrtve Vukovara, Škabrnje, žrtve mjesta Saborsko, Kostrići, Slavonskog Broda i dr. kao niti za tisuće hrvatskih civila koji su mučki ubijeni  u Domovinskom ratu.

JUDA: OD APOSTOLA DO IZDAJNIKA – Kroz Samariju – Blog posvećen temama i  pitanjima koja dolaze iz kršćanskih usmjerenja

Da se nikada nije dogodio Uskrs, protekle dvije tisuće godina bile bi tek zanimljiva povijesna priča tužnog završetka, kad su nekog pravednog čovjeka znanog kao Isus Krist razapeli na križu i pustili da umre. I sve to po cijenu 30 srebrnjaka. Ali Uskrs se dogodio i donio nezamislivu nadu svijetu.

Liberties koji je milijunima eura financiran od Europske Komisije i Otvorenog društva Georgea Sorosa, u izvješću na oko 800 stranica, prema uputama ”Centra za mirovne studije” optužuje Hrvatsku za tzv. ustašizaciju” društva.

Isti obrazac ponašanja ima i sekta Možemo u Zagrebu. Javni novac najviše gura nakaradnim udrugama koje onda uz pomoć ministrice Obuljen plaćaju kroz razne Močvare Spolnoćke, Sjemeništa, umjetnosti čišćenja stražnjice i sličnih bolesnoća. Rade sprdnju od naših svetinja i sprdaju se sa svima nama.

Zagrebački gradonačelnik Tomislav Tomašević odgovorio je na odluku Ustavnog suda da ne raspravlja o ustavnoj tužbi zbog povrede prava na lokalnu samoupravu tijekom organizacije dočeka Hrvatske rukometne reprezentacije koji je preuzela Vlada RH nakon što je Grad sve otkazao zbog želje rukometaša da nastupa pjevač Marko Perković Thompson.

milko valent

Milka Valenta pojela je njegova šezdesetosmaška seksualna revolucija. Odbacivanje Boga, stida, etike i morala ovom ostarjelom erotomanu obilo se o glavu. Produkti tih tekovina u trećem desetljeću 21. stoljeća okrenuli su se protiv svojih pionira i spalili ih na svojoj queer lomači zajedno s ontologijom.

Is a Long War With Iran Coming? U.S. and Israeli Forces Move Into Place -  Caspianpost.com

Po tomu kako je ratno-političko-diplomatska „pozornica“ upravo postavljena, američko-izraelski rat protiv Irana ušao je ovaj tjedan u kritičnu fazu. Ili će se putem pregovora sklopiti nekakav mir, ili bar primirje, ili će neminovno doći do ratne eskalacije, koja će uključivati i američko pješaštvo i koja će neminovno uvući u rat neke zaljevske, a onda zacijelo i neke druge državne odnosno nedržavne aktere.

babić

Iako može biti donekle korisno za razumijevanje civilizacijskih aktualnosti, valja biti oprezan s korištenjem pojmovlja iz prošlosti kako bi se imenovao novi politički režim današnjice; režim koji nazivam globalističkim tehnokratskim totalitarizmom, piše Luka Goleš Babić na svom blogu Sapere Aude.

The American Multimillionaire Marxists Funding Pro-Palestinian Rage

Dužnosnici ministarstava pravosuđa, unutarnjih poslova i financija SAD-a istražuju mrežu od oko 2.000 organizacija, koju je tajkun Neville Roy Singham financirao s 278 milijuna dolara, dok otkriveni govor pokazuje kako Singham podržava Komunističku partiju Kine i Xi Jinpinga te omalovažava Amerikance poginule u Drugom svjetskom ratu.

Marijačić: Tjednik Novosti je pročetničko gnijezdo

Pin It

Novosti iz proračuna godišnje dobiju 600.000 eura, a Hrvatski tjednik – ništa

Za razliku od toga, “Novosti godišnje dobiju iz proračuna 600.000 eura. Zamislite koji je to novac”, naglašava.

Glavni urednik i direktor Hrvatskog tjednika Ivica Marijačić tvrdi da se Hrvatsko novinarsko društvo (HND) identificira s Pupovčevim Novostima, a na tvrdnju predsjednika HND-a Hrvoja Zovka da je Hrvatski tjednik “medijska kanalizacija” odgovara da se njegov list financira isključivo od prodaje.

Zovko je stao u obranu Pupovčevih Novosti, za koje je Slobodan Prosperov Novak izjavio da bi Domovinski pokret obustavio njihovo financiranje iz proračuna čim bi došao na vlast.

Zovko smatra da je izjava Prosperova Novaka “crtanje meta” i da je “opasna i zabrinjavajuća”. Mišljenja je da Prosperovu Novaku Novosti smetaju zato što se bave temama neugodnima za Domovinski pokret, “ali mu u isto vrijeme ne smeta medijska kanalizacija jednog Hrvatskog tjednika”.

Izjava Hrvoja Zovka objavljena je u Novostima. Zamoljen da ju komentira za Narod.hr, Marijačić je ukazao da se HND identificira s Novostima.

Zovko se ‘proslavio’ uratkom o razgovoru između Tuđmana i Dedakovića

Zovko je čovjek koji se svojedobno “proslavio” uratkom u Dnevniku HRT-a u kojemu je objavljen “montirani razgovor između prvog hrvatskog predsjednika Tuđmana i zapovjednika Vukovara gospodina Dedakovića”, napominje Marijačić.

“Iz nekoliko razgovora KOS je u sklopu svoga promidžbenog protuhrvatskog projekta ‘Opera’ montirao taj razgovor pa je ispalo da je Tuđman izdao obranu Vukovara”, rekao je.

“I to je taj predsjednik toga društva montirao kroz hrvatski Dnevnik, dakle, jedna prljava podvala zbog koje bi svaki novinar u Hrvatskoj kad bi to napravio trebao za sva vremena napustiti novinarstvo pa i bilo koji javni posao jer bi podlijegao nekakvom osnovnom i elementarnom obliku lustracije”, jasan ne Marijačić.

Naglašava da Zovko sustavno kleveće Hrvatski tjednik, a za Hrvatsko novinarsko društvo kaže da ono nije ni hrvatsko ni novinarsko, postavljajući poveznicu između HND-a i Novosti.

HND se svrtao uz Novosti, koje su ‘pročetničko gnijezdo’, tvrdi Marijačić

“To se društvo otkad je on na čelu svrstalo uz velikosrpski tjednik Novosti, jedno od pročetničkih gnijezda u Hrvatskoj koja promiču velikosrpsku ideologiju i politiku i vrijednosti države koja je pregažena 90-ih godina”, tvrdi Marijačić.

Smatra da već zbog toga ne zaslužuju nikakvu potporu hrvatske države, budući pod izgovorom manjinskog glasila i manjinske politike zapravo promoviraju neprijateljsku politiku i uređivačku koncepciju prema Hrvatskoj.

“To su ljudi koji nisu sposobni sebi zaraditi za život i onda su, možemo reći, nalegli na hrvatski proračun i odatle promiču tuđinsku, protuhrvatsku, neprijateljsku politiku”, kaže Marijačić, ističući kako bi njega bilo sram da je član toga društva.

Ističe kako je Hrvatski tjednik “na moralnom, političkom, civilizacijskom spektru na sasvim suprotnim pozicijama” od krugova koji su obuhvaćeni HND-om i Novostima.

“Oni nemaju svoje publike, svojih čitatelja, oni ne rade ni za koga, rade samo za nekakvu politiku koja je pregažena što se tiče Hrvatske ali još egzistira u Srbiji”.

Najprodavaniji politički tjednik u Hrvatskoj

Za razliku od HND-a i Novosti, Marijačić ističe Hrvatski tjednik ima utjecaj i uživa povjerenje čitatelja jer je daleko najprodavaniji politički tjednik u Hrvatskoj.

“Imamo svoju publiku, svoju prepoznatljivu uređivačku koncepciju, orijentaciju i jedini tjedni tiskani medij u Hrvatskoj koji živi na tržištu”, ističe.

Marijačić čak smatra da se ne treba ni posebno osvrtati na istupe onih koji su spremni izreći takve kvalifikacije na račun Hrvatskog tjednika, “od jednog parazita koji je poslužio kao korisni idiot Udbi i KOS-u u promidžbi protiv Hrvatske”.

Potpora Slobodanu Prosperovu Novaku

“Treba poduprijeti gospodina Prosperova Novaka, kad Hrvatska bude imala hrvatsku vlast, jednostavno ukinuti financiranje i onda će oni nestati sami od sebe, što su već davno i zaslužili”, poručuje Marijačić.

Ponavlja kako HND ne smatra ni hrvatskim ni novinarskim društvom, ni u profesionalnom ni u političkom smislu.

“Što se mene tiče, oni su parapolitička organizacija koja se identificirala s velikosrpskom politikom Srpskog narodnog vijeća Milorada Pupovca i njegovim četničkim glasilom Novosti”.

“To je moja ocjena, to ja pišem, iza toga stojim i to se može potkrijepiti nizom ne samo njihovih naslovnica nego i tekstova i uređivačkom politikom”, dodaje.

Štoviše, poručuje kako oni “nemaju čitateljske publike, nemaju države koju favoriziraju, nestala je, nemaju politike koja u Hrvatskoj ima legitimitet i legalitet”. U biti HND je u biti neprestano u obrani Novosti, naglašava Marijačić.

Kad je riječ o pojmu “medijske kanalizacije”, podsjeća na činjenicu da njegov list živi isključivo od povjerenja čitatelja koji ga kupuju.

Novosti iz proračuna godišnje dobiju 600.000 eura, a Hrvatski tjednik – ništa

Za razliku od toga, “Novosti godišnje dobiju iz proračuna 600.000 eura. Zamislite koji je to novac”, naglašava.

Na pitanje, koliko novaca Hrvatski tjednik dobiva iz proračuna, Marijačić odgovara da ne dobiva ništa.

“Od početka do kraja, nikada nisam dobio ni jedne jedine kune”, otkriva i ističe da list živi od prodaje unatoč sustavnim pokušajima diskreditacije.

“Nula kuna”, kaže Marijačić, dodajući kako “Hrvatski tjednik nikada nije dobio, niti ima potrebe niti zna kako se to dobiva. Mi svaki svoj novčić zaradimo i hvala Bogu da je tako”.

Hrvatski tjednik, nastavlja, financira se “isključivo od prodanih primjeraka Hrvatskog tjednika. Mi imamo sjajnu prodaju, Hrvatski tjednik se prodaje četiri puta više nego svi ostali tjednici u Hrvatskoj zajedno”.

“Hrvatski tjednik je već šest-sedam godina suvereno na vrhu po prodanim primjercima, a naročito u zadnje vrijeme, slijedeći iza nas je četiri puta slabiji. Čak se i od nekih dnevnih listova više prodajemo nego oni u sedam dana”.

‘Nemaju šanse opstati na tržištu’

“To je za njih nedostižan san, jer oni nisu ni novinari ni profesionalci niti intelektualci. Oni nemaju šanse opstati na slobodnom tržištu”, tvrdi Marijačić.

“Neka se dokažu na tržištu, neka žive od svoga rada i onda neka progovore, onda su dostojni polemike i razgovora o svemu. Ovako, najobičniji velikosrpski paraziti”, zaključuje.

Kad je riječ o identificiranju HND-a s Novostima, Marijačić kaže: “Normalno, to se vidi po reakcijama, na svaku kritiku Novosti oni odmah skaču u obranu Novosti”.

Još jednom pojašnjava ulogu Zovka u tom kontekstu: “To je i logično za predsjednika takozvanog HND-a, s obzirom na ono što sam rekao, da je on plasirao velikosrpski uradak JNA protiv Hrvatske i protiv prvog hrvatskog predsjednika u Dnevniku Hrvatske televizije”.

Zato smatra da je i “logično da se on svrstao uz njih, jer samim tim činom on je i posvjedočio koja je njegova politička orijentacija, identična onoj koju provode Pupovčeve pročetničke Novosti”.

“Bilo koji hrvatski novinar, bilo koje hrvatsko glasilo, što ima zajedničko s njima? Ništa. Na suprotnim smo pozicijama, kao i 90-ih hrvatski branitelji”, dodaje.

“Svatko onaj tko je dobio devedesetih domovinu i tko je pobijedio, za njih je kanalizacija”, zaključuje Marijačić.

narod.hr

Login Form